6 клас                                 Дата проведення__________________                     
Тема уроку:  Дії з графічними обєктами текстового документа.

Навчальна мета: сформувати вміння працювати з графічними об’єктами у текстовому документі: вставляти, групувати, вирівнювати, переміщати, обертати та міняти розмір та положення відносно тексту; формувати навички роботи з текстовими документами

Розвивальна мета: сприяти розвитку логічного мислення, компютерній творчості та пізнавальних інтересів учнів; формувати в учнів уміння мислити та конструювати, удосконалювати навички роботи з текстовим документом.

Виховна мета: виховувати інформаційну культуру, естетичний смак та  грамотність учнів, привчати їх до уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості; спонукати до активності; підвищувати загальний навчальний рівень.

Тип уроку: Комбінований урок, практичне застосування знань, умінь і навичок.

Обладнання та матеріали: навчальна презентація, підручники, картки з завданнями
Хід уроку
І. Організаційний момент

ІІ. Етап орієнтації
Людина любить те, що знає, і знає те, що любить.
Ми  сьогодні з вами повинні попрацювати таким чином, щоб пересвідчитись в тому , що ми з вами інформатику любимо. А раз любимо, значить і знаємо. До комп’ютера ми ставимось, як до потужного інструменту  для  розвитку, навчання та творчості. І на кожному уроці ми займаємось розвитком  комп’ютерної творчості та підвищуємо рівень своєї інформаційної культури.

Мета сьогоднішнього уроку навчитись працювати з графічними об’єктами текстового документа та створити листівку з власними малюнком.

ІІІ. Актуалізація знань учнів

 Повторення основних понять Текстового процесору: Слайди 4-7.

IV. Вивчення нового матеріалу
Обєкти текстового документа. Оголошення теми уроку. Слайд 8.
В документі можуть міститись не тільки фрагменти певного тексту, а й різноманітні графічні об'єкти.
Можна виділити такі: графічні зображення з файла,
картинки з вбудованих колекцій, фігури,
діаграми різних типів, об'єкти SmartArt,
художній текст, художні рамки.
Більшість дій з графічними об'єктами проводять аналогічно до дій у редакторі презентацій MS PowerPoint, з яким ви ознайомились у 5 класі.
 Вставка в текстовий документ готових графічних зображень. Додавання графічних зображень з файлів або з колекції кліпів виконують, використовуючи кнопки Рисунок (Графіка) групи Зображення на вкладці Вставлення.
Рисунок  — це графічне зображення з файлу, а графіка  (картинки)— це з колекції Microsoft Office.
Графічні зображення, вставлені в текстовий документ, мають певні властивості: розмір зображення, спосіб обтікання зображення текстом, колір, товщина та тип ліній контуру, спосіб розташування на сторінці тощо. (Слайди 9-11)
З більшістю з них ви вже ознайомилися під час роботи з графічними зображеннями на слайдах презентацій. Новими для вас є такі:
§    спосіб  обтікання зображення  текстом — визначає спосіб взаємного розміщення тексту і рисунка на аркуші. Підручник ст. 167
Може набувати таких значень: у тексті, навколо рамки, навколо контуру, за текстом, перед текстом тощо;
§    розташування на сторінці — визначає спосіб розміщення зображення на сторінці. (Слайд 12)
Властивість може набувати значення: зверху ліворуч, посередині по центру тощо.

Вставка готових фігур (Слайд 10) в текстовий документ Текстовий процесор MS Word містить вбудований векторний графічний редактор, який дозволяє створювати нескладні графічні зображення з геометричних фігур, які поділяються на декілька груп: лінії, основні фігури, фігурні стрілки, фігури для формул, блок-схема, виноски, зірки та стрічки.
 Для вставлення цих графічних зображень у текстовий документ використовують вкладку Вставлення —» групу Зображення —> Фігури — для вставлення в документ геометричних фігур (прямокутників, овалів, ліній, зірок тощо).
 Вставлену фігуру можна редагувати (змінювати розміри та нахиляти, використовуючи маркери розміру та обертання, копіювати, переміщувати, видаляти) і форматувати (змінювати товщину та колір ліній контуру, колір та спосіб заливки тощо).
 Операції копіювання, переміщення, видалення цих графічних зображень у текстовому документі виконують відомими вам способами: з використанням Буфера обміну, сполучень клавіш, елементів керування Стрічки.
 Форматування графічних зображень виконують з використанням інструментів тимчасової вкладки Формат, яка автоматично з'являється після вибору рисунка на Стрічці в розділі Інструменти для зображення.

Організаційні діаграми (Слайд 17)
 Організаційною діаграмою можна відобразити ієрархічні відносини, наприклад між керівниками відділів та працівниками в організації. Загалом, організаційна діаграма — це схема, яка відображає взаємне підпорядкування об'єктів.
 У MS Word організаційні діаграми є частиною об'єктів SmartArt.  Робота з підручником ст. 168

Об'єкти SmartArt використовують для вставлення в документ різноманітних схем та діаграм. Це дозволяє зробити документ більш виразним та наочним.
 Дані на схемах SmartArt зображуються у вигляді взаємопов'язаних фігур, усередині яких розміщується текст. Зв'язок між фігурами відображає змістовий зв'язок фрагментів тексту.

 Вставляння об'єкта WordArt (Слайд 18)
 Microsoft Word дозволяє користувачам розміщувати в документах фігурний текст (текст WordArt). Зазвичай цей текст використовують для оформлення заголовка документа, підписів до ілюстрацій тощо. Користувач може вибрати один з ЗО різноманітних стилів фігурного тексту.
 З об'єктами WordArt ви також ознайомились у 5 класі під час вивчення теми «Редактор презентацій».
Художні рамки (Слайд 19)
 Естетично оформити документ можна, використавши рамку по периметру сторінки.  Для цього слід вибрати вкладку Розмітка сторінки → група інструментів Фон сторінки - Межі сторінок.  Художню рамку можна змінити: наприклад, її розмір, вигляд, вибраний рисунок тощо.

V.         Фізкультхвилинка та зорова вправа

В долоні всі похлопали –
І ніжками потопали - раз, два, три,
Вправо, вліво повернулись,
І сусіду усміхнулись.
Та знову всі похлопали - раз, два, три…
Зорова вправа.


VI. Робота за ПК. Навчальна практична
«Чим більше добра ти побажаєш сусіду,
тим більше добра тобі повернеться».
Завдання. Створити листівку для своїх друзів з добрими побажаннями та малюнком – ілюстрацією цих побажань
Формат сторінки А5, орієнтація – альбомна
Колір фону та художня рамка – на свій смак
Текст – художній, із колекції WordArt
Можна використовувати:  картинки ClipArt, автофігури, малюнки із папки КАРТИНКИ, що знаходиться на робочому столі.
Зберегти листівку в своїй особистій папці
VII.            Домашнє завдання
      Читати § 24 підручника
      Виконати вправи 1,2 на стор. 172 – 173


VIII.                   Контрольно-оцінювальний етап (слайд 24)

Фронтальне опитування
1.      Які графічні об'єкти можна вставити в текстовий документ?
2.      Які властивості графічного об'єкта можна змінити?
3.      Які типи розміщення рисунка в тексті підтримує Microsoft Word?
4.      Опишіть основні можливості, які надає Microsoft Word з форматування та розміщення рисунків у тексті.
А тепер розглянемо ваші роботи.

ІХ. Підсумку уроку.
 Учні дають відповіді на запитання вчителя.
1.  Що нового сьогодні дізналися?
 2.  Чого навчилися?
 3.  Що сподобалось на уроці, а що ні?
 4.  Чи виникали труднощі?
















Додаток 1
Завдання. Створити листівку для своїх друзів з добрими побажаннями та малюнком – ілюстрацією цих побажань
Формат сторінки А5, орієнтація – альбомна
Колір фону та художня рамка – на свій смак
Текст – художній, із колекції WordArt
Можна використовувати:  картинки ClipArt, автофігури, малюнки із папки Картинки, що знаходиться на робочому столі. Зберегти в своїй особистій папці



Немає коментарів:

Дописати коментар