6 клас Дата
проведення______________________
Тема. Практична робота 7. Редагування та форматування текстового документа
Мета уроку:
ü навчальна: продовжити
формувати вміння редагувати та форматувати текстові
документи, здійснювати нумерацію сторінок; удосконалювати вміння працювати з
текстовим документом;
ü розвивальна: сприяти
розвитку логічного мислення учнів; формувати в учнів алгоритмічне мислення,
уміння самостійно здобувати знання;
ü виховна: виховувати
творче ставлення до справи.
Тип уроку: засвоєння
нових знань.
Обладнання та наочність: дошка,
комп’ютери, підручники, навчальна презентація.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Відтворення і коригування
опорних знань
«Запитання
— відповідь»
Учневі,
якого викликали до дошки, товариші ставлять запитання до вивченого параграфу
(не заглядаючи в підручник). Оцінюють точність і правильність відповідей і
самих запитань.
—
Що означає «форматування тексту»?
—
Опишіть відомі вам способи вибору вигляду (гарнітури) шрифту.
— Які
способи накреслення тексту підтримує Microsoft Word?
—
Опишіть відомі вам способи встановлення кольору тексту.
— Як
встановити міжлітерний інтервал?
— Які
параметри абзацу дозволяє встановлювати Microsoft Word?
— Чи
можна в середовищі Microsoft Word
установити відступи абзацу?
—
Наведіть перелік основних параметрів, які використовуються в Microsoft Word для
форматування абзаців.
—
Опишіть основні способи вирівнювання тексту абзацу, наведіть їх основні
відмінності.
—
Опишіть основні правила встановлення відступів абзаців та відступу першого
рядка.
IV. Мотивація навчальної діяльності
Прийом «Відстрочена відгадка»
— Як
правильно організувати роботу з тестовим документом, щоб зекономити час?
— Як
зробити так, щоб ваш документ мав естетичний вигляд на екрані та на папері?
— Яким
чином можна пронумерувати сторінки в документі?
Відповіді
на ці та інші запитання ви дізнаєтесь під час вивчення нової теми.
ІV.
Повідомлення теми, цілей, завдань уроку
V. Сприймання й усвідомлення учнями
нового матеріалу
Пояснення
вчителя з елементами демонстрування презентації
Робота з підручником: § 23
VI. Самостійне
застосування знань у стандартних ситуаціях
Робота за комп’ютером
1)
Повторення
правил безпечної поведінки за комп’ютером.
2)
Інструктаж
учителя.
Підручник
ст. 163-165
3)
Практична
робота за комп’ютерами.
Практична
робота 7. Редагування та
форматування текстового документа
Завдання
1. Подоляночка.
- Відкрий папку:
E:\6-А(Б) клас\Власне прізвище\Урок 23\
- Створи в ній вкладену папку Практична робота №7. Завантаж
текстовий процесор.
- Уведи текст купальської пісні Подоляночка, застосовуючи буфер
обміну для введення фрагментів тексту, які повторюються.
- Виконай форматування введеного тексту за
зразком;
Ø установи для всього тексту вирівнювання по
центру, розмір символів – 12 пт і шрифт TimesNewRoman;
Ø для абзацу, що містить заголовок пісні,
встанови колір символів –синій, накреслення напівжирне й інтервал після абзацу – 12пт
Ø для абзацу, з якого починається другий куплет,
установи інтервал перед абзацом – 12 пт;
Ø для всього тексту встанови міжрядковий
інтервал полуторний
- Збережи результати роботи у файлі Подоляночка в папці:
E:\6-А(Б) клас\Власне прізвище\Урок
23\Практична робота №7\
Завдання
2. Приказки.
- Відкрий файл Приказки, що зберігається в папці:
D:\Навчання\6 клас\Урок 23\
- Виправ помилки, вставляючи, де потрібно,
символ «пропуск» та замінюючи маленьку літеру на велику на початку кожного
речення
- Розмісти прислів'я та приказки так, щоб
кожне з них було розміщене в окремому абзаці
- Збережи результати роботи у файлі з тим
самим іменем у папці:
E:\6-А(Б) клас\Власне прізвище\Урок
23\Практична робота №7\
Завдання3.
Прислів’я про дружбу.
- Відкрий файл Прислів'я, що зберігається в папці:
D:\Навчання\6 клас\Урок 23\
- Поставу відповідність початок і кінець
кожного прислів'я та, використовуючи буфер обміну, об'єднай їх
- Для першого при слів 'я встанови
вирівнювання по центру, для другого – за правою межею.
- Для решти залиш вирівнювання за лівою
межею, але встанови такі значення відступів: для третього прислів'я –
відступ зліва – 2см, для четвертого – відступ зліва – 6 см, відступ справа
– 5 см, для п'ятого – відступ зліва – 3 см. Для всіх абзаців, окрім
першого, що містить заголовок, установи інтервал перед абзацом– 12 пт
- Збережи результати роботи у файлі з тим
самим іменем у папці:
E:\6-А(Б) клас\Власне прізвище\Урок
23\Практична робота №7\
- Закрий всі відкриті вікна.
- Повідом вчителя про завершення роботи.
4)
Вправи
для очей.
VII.
Домашнє завдання
Підручник
ст. 163-165
VIІI.
Підсумки уроку
Оцінювання
роботи учнів
ІX. Рефлексія
Що
нового сьогодні дізналися?
Чого
навчилися?
Що
сподобалось на уроці, а що ні?
Чи
виникали труднощі?
Немає коментарів:
Дописати коментар