Тема. Текстовий
документ. Текстовий процесор і його призначення.
Мета:
·
навчальна: сформувати поняття про текстовий документ, текстовий процесор; формувати
вміння і навички роботи в середовищі текстового процесора;
·
розвивальна: удосконалювати навички роботи з клавіатурою;
·
виховна: виховувати свідоме ставлення до вибору майбутньої професії, інтерес до
предмета.
Тип
уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: комп'ютери, підручники, презентація.
Обладнання: комп'ютери, підручники, презентація.
Хід уроку.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Вступна бесіда за темою «Поняття операційної системи»
— Сьогодні ми починаємо вивчати тему «Текстовий процесор», яка розрахована на вісім уроків.
Під час вивчення цієї теми ви маєте виконати дві практичні роботи.
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
— Вивчаючи інформатику в 5 класі, ви вже ознайомилися з роботою деяких комп'ютерних програм. Ви вже працювали в графічному редакторі Paint та редакторі презентацій Microsoft Office PowerPoint 2007. Ви навчилися створювати й опрацьовувати графічні зображення, створювати комп'ютерні презентації.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Вступна бесіда за темою «Поняття операційної системи»
— Сьогодні ми починаємо вивчати тему «Текстовий процесор», яка розрахована на вісім уроків.
Під час вивчення цієї теми ви маєте виконати дві практичні роботи.
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
— Вивчаючи інформатику в 5 класі, ви вже ознайомилися з роботою деяких комп'ютерних програм. Ви вже працювали в графічному редакторі Paint та редакторі презентацій Microsoft Office PowerPoint 2007. Ви навчилися створювати й опрацьовувати графічні зображення, створювати комп'ютерні презентації.
·
Які
ще є види документів? (З відповідей учнів виділити «текстові».)
·
Що
потрібно, щоб швидко і грамотно створити текстовий документ?
·
Про
це ми дізнаємося на цьому уроці. Ви ознайомитесь ще з однією з найважливіших
програм — текстовим процесором.
III.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, ЦІЛЕЙ, ЗАВДАНЬ УРОКУ
IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Пояснення вчителя (з презентацією)
IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Пояснення вчителя (з презентацією)
·
Людина
у своїй роботі дуже часто працює з текстом — пише листи, статті до газети,
твори, повідомлення тощо, тобто створює текстові документи.
Основним
об'єктом текстових документів є текст, який складається із символів, слів,
речень, абзаців, сторінок тощо.
ТЕКСТ-
АБЗАЦ - РЕЧЕННЯ - СЛОВО - СИМВОЛ
У
текстовий документ також можна вставити інші об'єкти — таблиці, діаграми,
рисунки, схеми тощо.
Для створення та опрацювання текстових документів використовують спеціальні програми — текстові процесори, наприклад Word (пакет Microsoft Office), LibreOffice Writer (LibreOffice), OpenWriter (OpenOffice.org) та інші.
Працювати з текстовими документами можна ще в текстових редакторах. Текстовий редактор — це теж програма для створення та опрацювання текстових документів. Різниця між редакторами та процесорами умовна. Процесори зазвичай мають більше засобів для створення складних за оформленням текстів.
В операційній системі Windows є два текстові редактори — WordPad, Блокнот. Місцезнаходження цих програм: Пуск —> Усі програми —> Стандартні.
Принципи роботи в текстових редакторах аналогічні до принципів роботи в Microsoft Word, з яким ми ознайомимося більш детально.
У нашій країні серед текстових процесорів найбільш поширений Microsoft Word (версії 2003, 2007, 2010), що є складовою частиною програмного пакета Microsoft Office.
У середовищі текстового процесора над текстовим документом та його об'єктами можна виконувати такі операції:
Для створення та опрацювання текстових документів використовують спеціальні програми — текстові процесори, наприклад Word (пакет Microsoft Office), LibreOffice Writer (LibreOffice), OpenWriter (OpenOffice.org) та інші.
Працювати з текстовими документами можна ще в текстових редакторах. Текстовий редактор — це теж програма для створення та опрацювання текстових документів. Різниця між редакторами та процесорами умовна. Процесори зазвичай мають більше засобів для створення складних за оформленням текстів.
В операційній системі Windows є два текстові редактори — WordPad, Блокнот. Місцезнаходження цих програм: Пуск —> Усі програми —> Стандартні.
Принципи роботи в текстових редакторах аналогічні до принципів роботи в Microsoft Word, з яким ми ознайомимося більш детально.
У нашій країні серед текстових процесорів найбільш поширений Microsoft Word (версії 2003, 2007, 2010), що є складовою частиною програмного пакета Microsoft Office.
У середовищі текстового процесора над текстовим документом та його об'єктами можна виконувати такі операції:
·
введення тексту — введення тексту з використанням клавіатури;
·
редагування тексту — виправлення помилок, видалення, переміщення, копіювання,
вставка символів, слів, абзаців, рядків та інше;
·
форматування тексту — встановлення кольорів для тексту, вирівнювання абзаців,
зміна орієнтації аркуша тощо;
·
вставляння об'єктів — додавання до документа рисунків, формул, діаграм, схем
тощо;
·
друкування документа — на папері;
·
робота з файлами — створення, збереження, відкриття текстового документа та
інше.
Текстовий
процесор — це одна з найважливіших комп'ютерних програм, яку має опанувати
кожна освічена людина.
Однак для того, щоб працювати з текстом, вам потрібно опанувати основні навички роботи на комп'ютері та знати клавіатуру. З клавіатурою ви ознайомилися в 5 класі. Пригадаймо основні навички.
V. УСВІДОМЛЕННЯ ЗВ'ЯЗКІВ І ЗАЛЕЖНОСТЕЙ МІЖ ЕЛЕМЕНТАМИ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
— Пригадаймо основні типи клавіш клавіатури.
Клавіатура. Призначення клавіш.
Однак для того, щоб працювати з текстом, вам потрібно опанувати основні навички роботи на комп'ютері та знати клавіатуру. З клавіатурою ви ознайомилися в 5 класі. Пригадаймо основні навички.
V. УСВІДОМЛЕННЯ ЗВ'ЯЗКІВ І ЗАЛЕЖНОСТЕЙ МІЖ ЕЛЕМЕНТАМИ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
— Пригадаймо основні типи клавіш клавіатури.
Клавіатура. Призначення клавіш.
Робота
з пам'яткою «Поради для безпечного використання клавіатури»
Робота
з клавіатурним тренажером (Stamina)
VI. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
VI. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
Практичне завдання. Інструктаж з БЖД
Завдання за підручником
Завдання за підручником
VII.
Підсумки уроку
Бесіда
з елементами опитування
·
Що
ми називаємо текстовим документом?
·
Які
об'єкти може містити текстовий документ?
·
Як
завантажити програму Microsoft Office Word 2007?
·
Для
чого використовують програму MS Word?
·
З яких елементів інтерфейсу складається головне вікно редактора MS Word і в
чому їх призначення?
·
Як
ви розумієте поняття стрічковий інтерфейс?
·
Які
вкладки має стрічка в MS Word?
·
Для
чого використовують лінійки прокручування у MS Word?
·
Як
створити новий документ у MS Word?
·
Як
зберегти документ у MS Word?
·
Як
відкрити документ?
·
Як
зберегти файл під іншим ім'ям і в іншу папку?
·
Як
завершити роботу з програмою MS Word?
Немає коментарів:
Дописати коментар